Pegasus

Pegasus ile Seyahat

Pegasus tarifeli iç hat seferleri düzenleyen, Türkiye’de faaliyet gösteren 4. tarifeli havayolu firmasıdır.

Ortadoğu, Avrupa, Kafkas ve Rusya başta olmak üzere geniş bir yelpazeye yayılan coğrafya üzerinde yurtdışında 43, yurtiçinde 29 toplam 72 nokta ve 30 ülkeye tarifeli seferler düzenleyerek büyüyen bir havayolu firmasıdır.

Havayolu firmaları içinde en genç filolardan birine sahip olan Pegasus’un 66 adet uçağı bulunmaktadır. Uçaklarından 57 adeti Pegasus, 7 adeti Izair-İzmir Havayolları A.Ş. ve 2 adeti Pegasus Asia (Air Manas LLC. Co.) adına uçmaktadır.

Pegasus 2011 ve 2012 yıllarında Official Airline Guide (OAG) raporunda koltuk kapasiteleri baz alınarak yapılan sıralamaya göre Avrupa’nın en büyük 25 havayolu arasında “Avrupa’nın En Hızlı Büyüyen Havayolu” olarak gösterilmiştir.

Pegasus ile Uçuş öncesi

Check-in işlemlerinizi havalimanından yapabileceğiniz gibi online olarak da yapabilirsiniz. Online chek-in işleminizi web sitemiz ve mobil uygulamalar üzerinden yapabilirsiniz. Bu işlem uçuşunuza 72 saat kala başlar ve kalkışa 40 dakika kala sona erer.

Pegasus Bagaj Hakkı

Pegasus ile seyahat ettiğinizde iki türlü bagaj hakkınız vardır. Kabin bagajı (el bagajı) ve kayıtlı bagaj.

Yolcuların serbest ve fazla bagaj hakları aldıkları biletin hangi pakette olduğuna göre değişiklik göstermektedir. İç hatlarda, Eko Paket 15 kg, Avantaj Paket 20 kg, Ekstra Paket 25 kg serbest bagaj hakkına sahiptir.

Dış hatlarda Süper Eko Paket’te serbest bagaj hakkı bulunmamaktadır. Eko Paket’te 20 kg, Avantaj Paket’te 20 kg, Ekstra Pakette 25 kg serbest bagaj hakkı bulunmaktadır. 2 yaşından küçük bebeklerin bagaj hakkı tüm hatlarda 10 kg’dır.