Pekin

  • Para birimi: Çin Yuanı (CNY)
  • Resmi dil: Çince
  • Telefon kodu: +86
  • İnternet alan adı: .cn
  • Vize Bilgisi: Vize Detayı
  • Saat farkı: 6
Perşembe - 10:16

PekinÇin’in başkenti ve en büyük ikinci şehridir. Çin’in politika ve ticaret merkezidir. Pekin Çin’in günümüzde ki hızlı gelişiminden payını almış ve modernleşme ve kentleşme sürecini oldukça hızlanarak artırmıştır. Bunun yanında ülkenin tarihsel kimliğini yansıtan pek çok öğeye de rastlanabilmektedir.

PekinPekin’de pek çok tarihi ve kültürel yer bulunmaktadır. Ancak ünlü Çin Seddi, Chongwen’de bulunan 500 yıl boyunca dış dünya ile irtibat olmadığı için Yasak Şehir ismini alan saray ve yine Chongwen’de bulunan Cennet tapınağı en önemlileridir. Bunların yanında Kunming gölü etrafında yer alan Yaz Sarayı’da özellikle uzak doğu kültürü ve mimari özellikleri ile büyüleyicidir. Aynı zamanda kentte bulunan pek çok park da yürüyüş yapma imkanını bulacaksınız. Uzakdoğu kültürünü yurtdışı turları ile daha yakından yaşayabilirsiniz.

PekinPekin Çin’deki modernleşme sürecinden oldukça etkilense de, şehrin önemli kültürel yapıları korunmuştur. Şehirde yıl boyu pek çok festival gerçekleşmektedir. Wan Fung sanat galerisi, Capital Museum gibi ziyaretçilerin ilgisini çekecek pek çok yer bulunmaktadır. Bunların dışında Çin kültürüne özgü sahne sanatlarının sergilendiği pek çok salon bulunmaktadır. Aynı zamanda tüm kentte yer alan sportif aktiviteler için özel olarak yapılmış parklar da ziyaretçiler için farklı alternatifler olabilir. Şehrin yaşadığı modernleşme sürecinde eğlence ve gece hayatı özellikle çok etkilenmiştir. Her zevke hitap eden eğlence merkezleri bulunmaktadır.Çin'e yapacağınız yurtdışı turu ile büyülü tapınak ve eserleri yakından görebileceksiniz.

Pekin, ünlü uzakdoğu mutfağının her türlü örneğini bulabileceğiniz çok zengin yemek olanakları sunmaktadır. Yerel baharatlar ile yapılan yemekler ve mezeler oldukça ünlüdür. Tüm sokaklar küçük büfeler ile doludur. Bunun yanında çok lüks restoranlara da sahip olan Pekin’de bu mutfağa uzak olan ve tanışmak istemeyen ziyaretçileri için de fast food restoranları, dünya mutfağından örnekler sunan restoranlar da çokca bulunmaktadır.

Çin’in modern yüzü doğal olarak alışverişe de yansımıştır. Geleneksel el yapımı ürünleri de gayet güzel bir şekilde sunan Çinliler, Pekin’de sayısız alışveriş merkezleriyle misafirlerini ağırlamaktadırlar. Dünyanın her yerinden markanın yer aldığı China World Shopping Mall, Pekin One World ve Pasific gibi alışveriş merkezlerinde her türlü ürünü bulmanız mümkündür. Ayrıca Ladie’s Street adlı sokakta ise sadece kadınlara özgü ürünler satan küçük butikler yer alır ve kadınlar için oldukça ilgi çekicidir.

Festivaller süresince Uzak Doğu’ya özgü geleneksel kutlamaları ve yerel halkı yakından inceleyebilirsiniz.  
 
Çay kültürünü tanıtmayı amaçlayan Zen Çay Kültürü Festivali eylülde.
 
Sanat Hazineleri Kültür Festivali ağustosta başlayıp eylüle kadar sürüyor.
 
Pekin Uluslararası Otomotiv Fuarı mayıs ayında dünyadan binlerce ziyaretçiyi ağırlıyor.
 
Pekin Karpuz Festivali mayıs ayında.
 

Pekin Uçak Bileti

Maxibilet.com sitemizden Pekin uçak bileti arayarak tüm havayollarının uçuş fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz.

Yukarıda yer alan uçak bileti arama motorunda Pekin için gidiş - dönüş tarihinizi ve yolcu bilgilerini girip uçak biletini arayabilirsiniz. Pekin seferi olan THY (Türk Hava Yolları), Anadolujet , Sunexpress, Atlasglobal (Atlasjet), Pegasus, Onur Air ve diğer tüm havayollarının uçak biletlerini görebilirsiniz. Listelenen seferleri karşılaştırarak bütçenize uygun ve tercih ettiğiniz saatteki Pekin uçak biletini maxibilet.com sitemizden güvenle alabilirsiniz.

Pekin uçak bileti ne kadar?

Tek tek internet sitelerini inceleyerek en uygun uçak bileti fiyatı aramanıza gerek kalmadan maxibilet.com sitemizden hızlı ve kolay şekilde sorgulayabilirsiniz.

Gidiş ve dönüş size uygun birbirinden farklı havayolu seferlerini seçip tek seferde alıp karlı çıkın.

Alanında en gelişmiş teknik alt yapısı sayesinde en ucuz uçak bileti binlerce havayolu firmasından anlık sorgulanarak saniyeler içinde size sunuluyor. İhtiyacınıza göre istediğiniz tarih ve saatteki en ucuz uçak biletini taksit seçeneklerimiz ile kolaylıkla alabilirsiniz.

Pekin uçak bileti almak çok kolay!

Artık site site en ucuz uçak bileti arama derdine girmeden maxibilet.com sitemizden iki adımda en ucuz Pekin uçak biletini alarak stressiz karlı uçmanın keyfini çıkarabilirsiniz! Maxibilet.com sayesinde çok daha kolay ve karşılaştırmalı bir şekilde uygun fiyata, istenilen zaman da Pekin uçak bileti alabilirsiniz.

İster tek yön ister gidiş dönüş olsun tüm hava yolu uçuşlarını maxibilet.com ile sorgulayabilirsiniz.

Havayollarının uyguladığı Asker, Yaşlı ve genç yolculara indirimli uçak bileti yanı sıra özel zamanlara uygulanan kampanyalı uçak biletlerini maxibilet.com sitemizde bulabilirsiniz.

MaxiBilet.com - Türkiye’nin yeni nesil bilet satış platformu…