Moskova

  • Para birimi: Rus rublesi (RUB)
  • Resmi dil: Rusça
  • Telefon kodu: +7
  • İnternet alan adı: .ru
  • Saat farkı: 0
Perşembe - 02:57

Yaklaşık 12 milyona dayanan nüfusu ve 850 yıllık muazzam tarihiyle Rusya’nın hem başkenti hem de kalbi olan şehir, Oka ve Volga nehirleri arasında yer alıyor. Buram buram tarih kokan geniş sokakları ile turist çeken Moskova, aynı zamanda dünyanın sayılı metrapolleri arasında gösteriliyor. Karasal iklimin hakim olduğu şehrin bir diğer özelliği ise, her tarafa yayılan orman bitki örtüsüdür.

Başkent oluşu 15. yüzyıla, yani Çar 3. İvan dönemine denk gelen Moskova’nın simgesi Kızıl Meydan gezilip görülmesi gereken yerlerin başında yer alıyor. Büyüklüğü ve eşsiz Barok mimarisi ile büyüleyen bu meydan araç trafiğine kapalıdır. Çevresinde, rengarenk kubbemsi çatılarıyla ünlü olan St. Basil Katedrali, klasik rus yapısı olan soğan şeklindedir.

 

Toplamda 8 tane olan kubbeler, ilk başta devletin zenginliğini belirtmek adına som altından yapılsa da, sonradan boyama yoluna gidilmiştir. Rusya’nın bu en renkli katedrali şu anda müze olarak kullanılmaktadır. Rusça’da kale ve hisar gibi anlamlara gelen Kremlin’in, içi de dışı kadar görkemlidir. Kızıl Meydan’ın bir kenarında yer alan bu saray, rusların ikona ve ortodoks ritüellerine bağlılıklarının kanıtı olarak gösterilmektedir. Eski bir savunma kalesi olan Kremlin, 19 metre yükseklikte kırmızı bir duvar ile çevrilidir. Kızıl Meydan’ın yanı başında yükselen bir diğer güzellik ise Spasskaya Kulesi. 1935 yılında tepesine yerleştirilen kızıl yıldızla beraber kulenin yüksekliği  71 metreyi bulmuştur. Bir ucu Kızıl Meydan’a da çıkan Tverskaya Caddesi, şehrin en şık ve uzun caddelerinden birisidir.

 

Ayrıca, şehrin her ana caddesini birbirine bağlayan görkemli bir metro ağına da sahiptir. Dünyanın en eski metrosu olmasıyla da dikkat çeken bu metro, günde yaklaşık 8 milyon yolcu taşımaktadır.

Mimari bakımdan gezilip görülecek pek çok yere sahip olan şehirde, tiyato, bale ve müzikaller çok sık rastlanılan etkinlikler arasında. İçinde göletler, lunapark aletleri, kafeteryalar bulunduran, kışın soğuk olmasına aldırmadan bir sanat eseri gibi buzdan heykellerin  sergilendiği, gelen turislerle meşhurlaşan Gorki Parkı, Moskova’nın güzel dakikalar geçirip eğlenebileceğiniz yerlerinin başında geliyor. Bunun dışında, dünyanın en bilindik tiyatro binası olan Bolshoi, şehrin en güzel halini görebileceğiniz Poklonnoya Tepesi, Büyük şair Nazım Hikmet Ran’ın mezarının da bulunduğu Novodeviçi Mezarlığı ve tarihi bakımdan oldukça önemli Tretyakov, Kuskova, Bakhruşin, Lev Tolstoy ve Puskhin müzeleri de tavsiye edilen yerler arasındadır.

Öncelikle, uluslararası bir mutfağa sahip olduklarını belirtmekte fayda var. Suşi, her restaurantta karşınıza çıkar. Supy adlı çorbaları ve Beef Stroganoff adlı etli ve mantarlı yemekleri vardır. Lapşa ise, erişteye benzer bir yemek çeşitleridir. Çay çokça tüketilir.

Tverkaya Caddesi üzerinde bulunan mağazaları, Mega ve Ramstore gibi alışveriş merkezleri ünlüdür. Ayrıca Danilovski kapalı pazar yeri de gözdeler arasında. Son olarak, alışverişin bir diğer mabedi, hediyelik eşyalar için ideal bir yer olan Arbat Sokağı tavsiye edilir.

Şehirde 12 ay boyunca festivallere rastlayabilirsiniz.  
 
Lüks tutkunları için Milyonerler Fuarı her yıl 22-24 Ekim’de.
 
Martta düzenlenen Maslenitsa Festivali, Ortodoks’lar için önemli bir yere sahip.
 
Kış Festivali aralıkta başlar ve yılbaşı gününe dek sürer.
 
Bolşoy Balesi ve Moskova Sirki’nin biletleri için çok önceden rezervasyon gerekiyor.

Moskova Uçak Bileti

Maxibilet.com sitemizden Moskova uçak bileti arayarak tüm havayollarının uçuş fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz.

Yukarıda yer alan uçak bileti arama motorunda Moskova için gidiş - dönüş tarihinizi ve yolcu bilgilerini girip uçak biletini arayabilirsiniz. Moskova seferi olan THY (Türk Hava Yolları), Anadolujet , Sunexpress, Atlasglobal (Atlasjet), Pegasus, Onur Air ve diğer tüm havayollarının uçak biletlerini görebilirsiniz. Listelenen seferleri karşılaştırarak bütçenize uygun ve tercih ettiğiniz saatteki Moskova uçak biletini maxibilet.com sitemizden güvenle alabilirsiniz.

Moskova uçak bileti ne kadar?

Tek tek internet sitelerini inceleyerek en uygun uçak bileti fiyatı aramanıza gerek kalmadan maxibilet.com sitemizden hızlı ve kolay şekilde sorgulayabilirsiniz.

Gidiş ve dönüş size uygun birbirinden farklı havayolu seferlerini seçip tek seferde alıp karlı çıkın.

Alanında en gelişmiş teknik alt yapısı sayesinde en ucuz uçak bileti binlerce havayolu firmasından anlık sorgulanarak saniyeler içinde size sunuluyor. İhtiyacınıza göre istediğiniz tarih ve saatteki en ucuz uçak biletini taksit seçeneklerimiz ile kolaylıkla alabilirsiniz.

Moskova uçak bileti almak çok kolay!

Artık site site en ucuz uçak bileti arama derdine girmeden maxibilet.com sitemizden iki adımda en ucuz Moskova uçak biletini alarak stressiz karlı uçmanın keyfini çıkarabilirsiniz! Maxibilet.com sayesinde çok daha kolay ve karşılaştırmalı bir şekilde uygun fiyata, istenilen zaman da Moskova uçak bileti alabilirsiniz.

İster tek yön ister gidiş dönüş olsun tüm hava yolu uçuşlarını maxibilet.com ile sorgulayabilirsiniz.

Havayollarının uyguladığı Asker, Yaşlı ve genç yolculara indirimli uçak bileti yanı sıra özel zamanlara uygulanan kampanyalı uçak biletlerini maxibilet.com sitemizde bulabilirsiniz.

MaxiBilet.com - Türkiye’nin yeni nesil bilet satış platformu…