Hong Kong

  • Para birimi: Hong Kong Doları (HKD)
  • Resmi dil: Çince
  • Telefon kodu: +852
  • İnternet alan adı: .hk
  • Saat farkı: 8
Perşembe - 11:31

Hong Kong Güney Çin denizi ile çevrili olup, Çin'in özel yönetim bölgelerinden birini oluşturmaktadır.  

 

1842 ve 1997 yılları arasında Birleşik Krallık'a bağlı olan kent, bugün Çin Halk Cumhuriyeti'nin bölgesidir. Uluslararası alanda Çin Halk Cumhuriyeti tarafından temsil edilen Hong Kong, polis gücü, askeri sistemi ve medeni hukuk gibi iç işlerinde tamamıyla bağımsızdır.

 

Kozmopolit ve kapitalist bir yapıya sahip olan Hong Kong, Doğu ve Batı'yı buluşturan özgün kentlerden biridir. Pearl (inci) Nehri Deltası'nda bulunan ve 260'tan fazla adaya sahip bu muhteşem bölge, doğa, su ve modernitenin buluşma noktasıdır.

Hong Kong, eklektik kuleleri, modern güzellikleri, gizemli tapınakları, doğal alanları, renkli parkları, kültürel mirasları, yaşam biçimleri, bitmek bilmeyen alışveriş ve eğlence alternatifleriyle tam bir cazibe merkezidir.
 
 
Adanın tepesinde bulunan "The Peak" şehrin en ünlü yerlerinden biridir. Muhteşem görüntüler sunan zirve her yıl buraya akın eden turistlerin popüler yeridir.
 
Gökdelenleriyle ünlü olan Hong Kong 'da şehrin yeşil alanlarını izlemek size inanılmaz bir keyif sunacaktır. En uzun açık hava heykeli Buddha'yı görebileceğiniz yer Lantau Ada'sında yer almaktadır. Bu heykele ulaşmak için 268 basamaklı bir merdivene tırmanmanız gerekiyor. Bu eşsiz yapıtta mimari, dini ve kültürel değerleri daha yakından göreceksiniz. Şehrin en önemli ve eski tapınaklarından Man Mo tapınağı asker ve sivillere adanmıştır.
 
 
Eğlence dünyasının büyülü şehri Disneyland görmeniz gereken yerlerin başında gelmektedir. Başınızı döndürecek eğlence ve Mickey Mouse sizleri beklemekte.
 
 
Buraya kadar gelip Kowloon'da yer alan Starlar caddesini görmemek olmaz, Dünyaca ünlü film tarihlerini göreceksiniz ve kungfu efsanesi Bruce Lee heykeli sizleri etkileyecektir. Asya'nın en ünlü parklarından olan ve 1977 yılında kurulan Okyanus parkı eğlencesi ve hayvanlar alemi ile sizleri büyüleyecektir.Bu parkı gezerken Güney Çin denizinin harika görüntülerine tanık olacaksınız. Hong Kong Asya ülkeleri arasında sıkça tercih edilen önemli bir yurtdışı destinasyonudur.
Hong Kong, Doğu ile Batı'nın bütünleştiği bir kenttir. Bu armoni, zengin kültürel varlığın başlıca sebebidir. Çok sayıda sahne sanatları merkezi, tiyatro, dans, film, müzik, konserler, çeşitli festivaller ve diğer kültürel etkinlikler, kentin kültür hazinesini meydana getiren önemli unsurlardır. Hong Kong, Asya'nın eğlence başkentidir. Eğlence, kentin en önemli promosyon aracıdır.
 
Kentte sofistike performanslara ev sahipliği yapan çok sayıda tiyatro bulunur. 1977 yılında inşa edilen Hong Kong Repertuvar Tiyatrosu, kentin en önemli profesyonel tiyatrosudur. Burada, başta yerel, yabancı ve klasik performanslar olmak üzere 200'ü aşkın çalışma sahnelenir. Sun Beam Tiyatrosu, Kho Shan Tiyatrosu ve Kwai Tsing Tiyatrosu, kentin diğer önemli tiyatro merkezlerindendir.
 
Çağdaş Dans Şirketi, Hong Kong Çin Orkestrası ve Hong Kong Filarmonik Orkestrası kentin başlıca performans merkezlerindendir.
 
Çok sayıda kültürel etkinliğe sahne olan Hong Kong, Asya kıtasının etkinlikler başkentidir. Kent, çok sayıda stara ev sahipliği yapar. Yıl boyunca uluslararası sanatçılar kentte konser verir. Çin Yeni Yılı (Ocak/Şubat başı), Tin Hau Festivali (Nisan'ın sonu/Mayıs'ın başı), Dragon Bot Festivali (Haziran), Lantern Festivali (Eylül veya Ekim), Asya Sanatları Festivali (Ekim veya Kasım) ve Hong Kong Salsa Festivali (Şubat), kentte düzenlenen festivallerdendir.
 
Hong Kong, çok sayıda spor aktivitesine olanak tanıyan bir doğa harikasıdır. Badminton, futbol, tenis, golf, rugby, at yarışı, kriket, squash, bot yarışı, maraton yarışı, gezme, yüzme gibi spor aktiviteleri bunlara örnektir.
 
Kentin her tarafına dağılmış olan karaoke yerleri, barlar, diskolar ve gece mekânları, sınırsız gece eğlencesi alternatifleriyle hizmetinizdedir. Bar ve kulüplerin çoğu doğuda toplanmıştır (Tsim Sha Tsui, Lan Kwai Fong, Wan Chai). Lan Kwai Fong, kent gece hayatının en hızlı yaşandığı yerdir.

Doğu ve Batı mutfaklarından muhteşem lezzetler ve yerel tatlar, kent mutfağının özünü oluşturur. Farklı atmosferlere sahip 9.000'den fazla restoran, çok çeşitli taze ve tatlı lezzetlerin sunulduğu mekânlardır. Deniz ürünleri, kent mutfağının başköşesindeki yerini almıştır.

 

Hong Kong yemek kültürü bakımından en zengin ülkelerin başında gelmektedir. Yoğun deniz ürünleri kullanımı gözünüze çarpacaktır. En önemli nokta Çinliler için yeşil çaydır. Yemekler de son derece yüksek ateş veren fırın ortamlarında pişirilmektedir.Bu şekilde et ve sebzelerin besin değerlerinin korunulduğuna inanılmaktadır. Odun fırınında yapılan kızarmış domuz eti çinlilerin favori yemekleri arasındadır. Deniz ürünlerine karşı talep fazladır ancak ücreti de yüksektir.

 

Bazı restoranlar istiridye, deniz kabuğu, deniz tarağı gibi değişik lezzetleri çok farklı şekilde sunmaktadır. Hong Kong'un egzotik yemeklerine örnek vermek gerekirse köpek balığı yüzgecidir. Genelde önemli gün ve düğünlerde servis edilmektedir.

Hongkong'un bir yaşam aktivitesi olan alışveriş, sizlere çok güzel tecrübeler yaşatacaktır.

 

Tai Koo Shing'deki Cityplaza, Hong Kong'un en büyük alışveriş merkezlerindendir. Burada çok sayıda dükkan ve mağaza bulunur. Stanley'de kurulan Stanley Pazarı, yerel sanat ürünlerinin satıldığı en iyi yerlerdendir.

 

Hong Kong Adası'nda bulunan Wan Chai semtinde müthiş Çin mobilyaları satılmaktadır. Kowloon'da yer alan Yau Ma Tei, cadde pazarlarıyla ünlüdür. Temple Street Night (Tapınak Cadde Gecesi) pazarı ve Jade pazarı, ünlü pazarlardır. Bu pazarlarda çok çeşitli giysi ve mücevher satılmaktadır.

Hong Kong Uçak Bileti

Maxibilet.com sitemizden Hong Kong uçak bileti arayarak tüm havayollarının uçuş fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz.

Yukarıda yer alan uçak bileti arama motorunda Hong Kong için gidiş - dönüş tarihinizi ve yolcu bilgilerini girip uçak biletini arayabilirsiniz. Hong Kong seferi olan THY (Türk Hava Yolları), Anadolujet , Sunexpress, Atlasglobal (Atlasjet), Pegasus, Onur Air ve diğer tüm havayollarının uçak biletlerini görebilirsiniz. Listelenen seferleri karşılaştırarak bütçenize uygun ve tercih ettiğiniz saatteki Hong Kong uçak biletini maxibilet.com sitemizden güvenle alabilirsiniz.

Hong Kong uçak bileti ne kadar?

Tek tek internet sitelerini inceleyerek en uygun uçak bileti fiyatı aramanıza gerek kalmadan maxibilet.com sitemizden hızlı ve kolay şekilde sorgulayabilirsiniz.

Gidiş ve dönüş size uygun birbirinden farklı havayolu seferlerini seçip tek seferde alıp karlı çıkın.

Alanında en gelişmiş teknik alt yapısı sayesinde en ucuz uçak bileti binlerce havayolu firmasından anlık sorgulanarak saniyeler içinde size sunuluyor. İhtiyacınıza göre istediğiniz tarih ve saatteki en ucuz uçak biletini taksit seçeneklerimiz ile kolaylıkla alabilirsiniz.

Hong Kong uçak bileti almak çok kolay!

Artık site site en ucuz uçak bileti arama derdine girmeden maxibilet.com sitemizden iki adımda en ucuz Hong Kong uçak biletini alarak stressiz karlı uçmanın keyfini çıkarabilirsiniz! Maxibilet.com sayesinde çok daha kolay ve karşılaştırmalı bir şekilde uygun fiyata, istenilen zaman da Hong Kong uçak bileti alabilirsiniz.

İster tek yön ister gidiş dönüş olsun tüm hava yolu uçuşlarını maxibilet.com ile sorgulayabilirsiniz.

Havayollarının uyguladığı Asker, Yaşlı ve genç yolculara indirimli uçak bileti yanı sıra özel zamanlara uygulanan kampanyalı uçak biletlerini maxibilet.com sitemizde bulabilirsiniz.

MaxiBilet.com - Türkiye’nin yeni nesil bilet satış platformu…